Blog-uvod

Zde na našem Blogu se dozvíte o novinkách ze světa produktů, které jsou u nás v HIFIpartneru dostupné, občas ale i o novinkách ostatních ze světa Audio / Video, které by Vás mohly zajímat, respektive o všech těch, které zaujaly mne. Rovněž zde budou informace o tom, jaké novinky mám k poslechu, ať na stálo, tak "mimořádně zapůjčené".

Klenoty od ADVANCE Paris k poslechu

Advance Paris Logo


Nově máme ve studiu k poslechu dual mono předzesilovač ADVANCE Paris PX1 v kombinaci se dvěma výkonovými zesilovači ADVANCE Paris BX2

advance acoustic bx2 front black


Tedy "hračku," která musí každého kovaného audiofila jednoduše nadchnout - velmi kvalitní externí předzesilovač s možností dokonalého přízpůsobení gramofonním přenoskám v souhře s kvalitním DA převodníkem pro digitální vstupy a to celé ještě připojeno ke dvěma mono koncovým zesilovačům, které mají na předním panelu velkou červenou ručičku, ukazující co právě zesilovač dělá, tedy jakým výkonem ve který moment právě hraje :-)

Přibližně do poloviny prosince budeme mít zapůjčen ještě model ADVANCE Paris BX1, takže máte skvělou příležitost si oba modely v klidu porovnat. 

 


advance acoustic poslech b

Advance Paris Logohttp://www.hifipartner.cz/virtuemart/advance-acoustic-bx1-detail

Hlasové ovládání systému SONOS je za dveřmi

Sonos ohlásil příchod reproduktorů Sonos One na světový trh - úplně nového inteligentního reproduktoru s hlasovým ovládáním připraveného pro mnoho dalších vylepšení do budoucna. Na expanzi tohoto trendu si ale český trh ještě bude muset trochu počkat. 

Sonos One bude podporovat mnohé hlasové služby podobně, jako systém Sonos podporuje služby streamovací. Technickou kvalitu provedení zde pak zajišťuje především partnerství Sonos s inteligentními asistenty Amazon Alexa a Google AssistantA co dalšího můžeme očekávat v následujícím roce?

Až bude k dispozici hlasové ovládání, získáte flexibilitu a možnost používat toho hlasového asistenta, který vám bude nejvíce vyhovovat. Upozorňujeme, že hlasové ovládání celého systému Sonos zatím ještě podporované není, k tomu dojde až v okamžiku, kdy bude systém Sonos s hlasovou službou uveden na trh. 

 

Sonos duo


Máme se ale opravdu na co těšit - k platformě přibude i funkce AirPlay 2, která bude v nabídce od roku 2018 a umožní přehrávat veškerý zvukový obsah ze zařízení ekosystému Apple (včetně obsahu z kanálů YouTube a služby Netflix) a to ve kterékoliv, nebo i úplně každé, místnosti vašeho domova. Také budete moci mluvit s každým zařízením podporujícím službu Siri (iPhone, iPad, Apple TV, Apple Watch a HomePod) a přehrávat hudbu přímo na reproduktorech Sonos

V následujícím roce otevře Sonos platformu také vývojářům a přinese API rozhraní (programové rozhraní aplikace) každému vývojářovi, který bude mít zájem svůj program se systémem Sonos integrovat. Zároveň bude zaveden certifikační program, takže kompatibilní software snadno poznáte podle označení "Works with Sonos."

Od roku 2016 mají majitelé reproduktorů Sonos možnost ovládat je přímo z aplikace Spotify k čemuž v nejbližší době přibudou další aplikace hudebních služeb včetně populární služby Tidal a počátkem roku 2018 i aplikace Audible, iHeart Radio nebo Kuke Music.

Nová aplikace Sonos, která je dnes dostupná prostřednictvím aktualizací aplikace vám usnadní navigaci, přístup k hudbě a její ovládání v celém prostoru vašeho domova. Integrace s dalšími partnerskými aplikacemi pak její možnosti jen velice příjemně zvyšuje :)

S 11-tým měsícem Vám přinášíme premiéru Wharfedale Diamond 11-té generace

Od 1.11.2017 máme tu čest Vám představit nejnovější produkty anglického Wharfedalu. Jedná se o 11 generaci oblíbené modelové řady Diamond, tedy té nejzákladnější, kterou můžete nalézt v nejednom poslechovém studiu, které se věnuje kvalitnímu poslechu. A ano, došlo k evoluci a ano, je o co stát.

Wharfedale Diamond 11 2 angle C

Wharfedale Diamond 11 4 angle BV modelové řadě Diamond 11 jsou tři regálovky nahrazující tři původní regálovky řady Diamond 10. Nejvyšší model Diamond 11.2 máme (v provedení černý ořech) k poslechu. Početnou skupinu pěti sloupů v předchozí, desáté generaci, nahrazují v řadě jedenácté tři sloupové reprosoustavy. Na první pohled užší nabídku ale plně kompenzuje jejich lepší rozvrstvení. U nás si můžete poslechnout model prostřední, tedy Diamond 11.4, který je dokonce levnější než model Diamond 10.7, který má nahradit. Model Diamond 11.5 je je určen především pro skalní fanoušky bigbeatu, se svými 8" basáky ale vyžaduje pro plnohodnotný výkon větší místnost než je naše studio, a právě proto jsme se rozhodli raději prezentovat zlatou střední cestu, Diamond 11.4.

Tou nejzásadnější inovací oproti modelové řadě 10 je osvědčený spodní štěrbinový bassreflex, který dovoluje postavit repro nedaleko zdi a to bez zásadní změny basového pásma hraného reprosoustavou.

Štěrbinový bassreflex se nejprve objevil u aktuálně nejvyšší modelové řady Jade (Opus byl ukončen a zatím není ničím nahrazen). Následovala modelová řada Diamond 100, následně vznikly modely řady REVA, nahrazující Pacific Evolution 2, potom výrobce aktualizoval řadu Diamond 100 na Diamond 200 změnou přední desky, úpravou měničů a výhybky a nyní se zrodila modelová řada Diamond 11.Wharfedale Diamond 11 CC angle A

I ta si bere příklad z ostatních a používá štěrbinový bassreflex, od své starší sestry podědila i zakřivené boky lépe eliminující nežádoucí vnitřní stojaté vlnění. Reprosoustava má také inovované membrány měničů s větším gumovým závěsem umožňující větší zdvih membrány.

Zvukově se tak jedná o opravdovou evoluci a JE opravdu o co stát.

Předprodejní prezentace Jamo S 807

 

JAMOLOGO400


Právě jsem dostal do rukou dílensky nádherné a zvukem podmanivé reprosoustavy Jamo. Více než padesátiletá tradice této dánské značky se v nich odraží jak po stránce čistého nadčasového designu, tak z hlediska sofistikovaného zvuku a technického zpracování.

Konkrétně mi tu ode dneška hraje model Jamo S 807 v bílé barvě, který ve spojení s horními Dolby Atmos bedničkami Jamo S8 ATM vytváří plnohodnotný zvuk domácího kina u nějž nelze než obdivovat severský smysl pro jednoduchost a preciznost - propojení obou modelů je natolik elegantní, že dohromady působí jako jeden kompaktní celek. Nikde nevykukuje jediný zbytečný drátek a zvuk natolik perfektně harmonizuje, že člověk jen hledí a těší se, až se tento skvost oficiálně objeví na prodejních pultech. 

DSC 4020DSC 4023DSC 4024DSC 4035


Repro mají velmi atraktivní design, klidný a vyrovnaný zvuk, přední bassreflex a překvapivě i velmi nízkou prodejní cenu - budou stát do 15.000 Kč za pár.

Silně vám doporučuji nepromeškat tuto unikátní příležitost a zastavit se v nejbližších dnech u mě ve studiu, kde budou ode dneška, tj. 21. 9. až do pondělka 25. 9. k pohledu i poslechu. 

DSC 4039DSC 4036DSC 4043DSC 4045

 

Marantz UD 5007 a UD 7007 již nebudou podporovat YouTube

S politováním musíme oznámit, že Blu-ray přehrávače Marantz UD 5007 a UD 7007 již nemohou kvůli technickým změnám na straně provozovatele podporovat streamování videa pomocí vestavěné aplikace YouTube. Nové požadavky ze strany YouTube ovlivňují činnost hardware natolik, že ani případná aktualizace softwaru neumožní zachování této funkce.

Zájemci mohou YouTube sledovat aplikacemi vestavěnými přímo v televizorech, nebo např. herních konzolích.

Otevřou-li uživatelé v přehrávači aplikaci YouTube, budou na nemožnost přehrávání upozorněni tímto oknem:

Youtube Marantz

Něco pro opravdové minimalisty

wheel wall


Vypadá to, že pokud jde o gramofony, výstřenostem se dnes meze nekladou - po vertikálním gramofonu Pro-Ject VTE BT R, se kterým jsme se stali jednou z hlavních atrakcí na výstavě Audio Video Show 2017, se v současné době o ještě větší bizarnost pokouší značka Miniot, která pomocí Kickstarteru sbírá peníze na ještě šílenější záležitost: Nejminimalističtější gramofon na světě.

Představte si kolečko o velikosti gramofonové desky, které hraje. Žádná přečuhující ramena, řemínky, kryty nebo šasi, jen kolečko s deskou. Člověk by si řekl, že to zní jako ze sci-fi nebo surrealistické vize, tito Holanďané ale přesto a naprosto vážně vyvinuli technologii, která právě takové řešení umožňuje. Přenoska je skrytá ve vnitřní straně konstrukce a jediné, čím se tudíž přehrávání liší od konvenčního gramofonu je ten fakt, že na něj umístíte desku obráceně. 

wheel style


Aby se ono minimum minimalizovalo jen na nejnutnější prvky, bude Wheel, jak se gramofon - a vskutku výstižně - jmenuje,schopná i bezdrátového přenosu. A aby si ji člověk mohl naplno užít a kochat se točící se deskou, půjde pověsit třeba na zeď

Pokud chcete být mezi prvními, kterým bude tahle designovka viset na stěně, připojte se k ostatním nadšencům, kteří už ji na Kickstarteru podporují. A pokud byste před investicí rádi získali ještě další informace, můžete si přečíst třeba článek o tomto gramofonu na What Hi-Fi.

Jednoduchý multiroom - jak na to?

Rádi byste ozvučili obývák, ale zároveň třeba i kuchyni, pracovnu, nebo ložnici? A lze to udělat nějak jednoduše bez velkého množství krabiček?

Na rovinu napíšu, že ano a hlavně že jednoduchá řešení nemusí být špatná - naopak: Bohatě stačí jeden All-In-One universální audio přehrávač, třeba Marantz M-CR 611 a do každé z místností umístit jeden pár zvukově vyhovujících reprosoustav. Marantz M-CR 611, je sice vybaven jen stereo zesilovačem, ale přesto umí řídit hlasitost A páru reprosoustav a B páru reprosoustav zvlášť, a stejně tak následně oba páry regulovat najednou v nastaveném poměru. Umožňuje také vypnutí jednoho z párů, takže se nemusíte bát, že když si pustíte hudbu v obývacím pokoji, automaticky tím vzbudíte spáče v ložnici :)

MARANTZ MCR611 A


A co tedy všechno svede univerzální přehrávač Marantz M-CR 611 přehrávat?

Přehraje Vám rádia FM s RDS, ale i u nás vysílané DAB stanice, stejně tak i internetová rádia, stream ze Spotify nebo vaší vlastní domácí sítě - ať je zdrojem PC, NAS, či Apple produkt (přístroj podporuje DLNA i AirPlay). Další možností připojení zvuku je Bluetooth (Apt-X = kvalita CD). Apropos je zde i mechanika CD přehrávače, stejně jako USB vstup zepředu i ze zadní strany přístroje. Oba mají při 5V proud 1A, zvládnou tak nejen USB flashdisky, ale i externí pevné disky. K přístroji přes "optiku" připojíte i Vaši TV, či v hlavní zóně umístěný subwoofer. A milou vychytávkou může být i to, že si přímo přes USB vstup přístroje můžete nabít svůj USB přehrávač nebo třeba mobilní telefon :) 

A proč o Marantz M-CR 611 píšu zrovna teď? Odpověd je nasnadě - právě v současné době je přehrávač zlevněn na krásných 14.000 Kč! A nejlepší na tom je, že se nejedná o nějakou výprodejovou slevu rozbalených nebo ohraných zařízení, ale o zbrusu nové kusy s plnou zárukou! 

MARANTZ MCR611 B


Marantz M-CR 611
můžete mít v celočerném nebo černobílém provedení a pokud přemýšlíte, jestli se vám ještě vejde do skříně, pak si přeměřte zda máte místo o rozměrech s šířkou 28 cm, hloubkou 30 cm a výškou 11 cm. Měřil jsem to osobně na vystaveném přistroji, takže se číslům dá opravdu věřit. Pokud si ale nejste jistí o nějaký ten milimetr, rád vám přehrávač na požádání ještě přeměřím :)

Rádi poradíme i s výběrem vhodných reprosoustav - máme několik osvědčených kombinací, které si právě s tímto přehrávačem perfektně rozumí. Celou instalaci se všemi úskalími s Vámi rádi projdeme a následně vše, v případě zájmu, provedeme.

Takže pokud si říkáte, že by zrovna malý multiroom mohl být záležitostí, která potěší vaše smysly, určitě se u nás zastavte, v tomhle ohledu jsme přece odborníky ;)

Tidal stramuje v MQA kvalitě

tidal large logo

Streamovací služba Tidal se rozhodla vyjít vstříc všem milovníkům Hi-Fi a umožnit jim poslech hudby konečně v takové kvalitě, jako její interpreti původně zamýšleli. Jediné, co potřebujete pro to, abyste mohli začít streamovat v MQA kvalitě, je Tidal Hi-Fi účet, přes který už stačí jen v sekci "What´s New" vybrat sekci "Masters."

Více si o rozšíření služby přečtěte na stránkách Tidal a prohledněte si neustále se rozrůstající seznam alb, která v MQA postupně uvolňuje.

Zrodila se budoucí legenda

image Marantz 10 Series 01
Představujeme SACD přehrávač s DA převodníkem Marantz SA-10 a zesilovač Marantz PM-10 – novou referenční řadu postavenou na základech přelomových technologií reprodukce zvuku

Marantz, světový lídr na poli moderních zvukových technologií, dnes uvádí svojí doposud nejpokročilejší hi-fi sestavu. Prémiová série 10 se skládá z modelu SA-10, přehrávače CD/SACD disků s možností využití DA převodníku pro externí zdroje signálu a integrovaného zesilovače PM-10 obsahující od základu zbrusu nové technologie Marantz, které přinášejí nejlepší možný zvuk ze všech současných hudebních nosičů. S ohledem na pokročilé technologie a zvukový projev zabírá místo na samém vrcholu modelové řady, kterou Marantz sám jednoduše označuje jako The New Reference.

SA-10 nahrazuje předchozí referenční přehrávač SA-7. Ačkoliv byl SA-7 široce uznávaný, byl to čistě jen přehrávač disků a se změnou zvukové scény, s nástupem formátů s vysokým rozlišením a hudby uložené v počítačích, byly změny nevyhnutelné. Takže, je to vynikající přehrávač disků CD, SACD a dokonce i hi-res souborů vypálených na přepisovatelných médiích a používá unikátní technologie extrahující z digitálních souborů i nejdrobnější nuance. Za pomocí praktických poslechových testů a některých inovativních řešení vyvinutých speciálně pro tento vlajkový model je skvělý také jako externí DA převodník.

Současné digitální technologie umožňují nahradit konvenční převod digitálních dat na analogový signál za něco mnohem pokročilejšího, což dovoluje, aby se SA-10 stal prvním přehrávačem, který vlastně nemá DA převodník! Tajemství se jmenuje Marantz Musical Mastering. Jedná se o zbrusu nové řešení téměř 35 let starého problému – jak přeměnit hudbu uloženou v digitální podobě, aniž by došlo ke vzniku artefaktů vyžadující po konverzi dat ještě další dodatečné zpracování. Dvoufázový proces MMM-Conversion a MMM-Stream se opírá o odborné znalosti značky Marantz rozšiřující cestu vedoucí zpět k počátkům formátu CD a přenáší do přehrávání zkušenosti ze zpracování SACD a DSD.

Partnerem je PM-10, nejlepší integrovaný zesilovač, jaký kdy Marantz vyrobil. Předchozí referenční zesilovač SC-7/MA-7 byl kombinací samostatného předzesilovače a koncového zesilovače, ale přáli jsme si poskytnout ještě lepší zvuk, ale v integrované konstrukci. Teprve nyní jsou k dispozici technologie, které to konstruktérům značky Marantz umožňují dosáhnout a to při zachování čistě analogové, kompletně symetrické konstrukce napříč všemi signálovými cestami a použitím topologie dual-mono s rozdílovým zesílením dodávající masivní výkon 2 x 400W. V tomto novém referenčním systému má svoje místo dokonce i neutuchající zájem o přehrávání vinylových desek: PM-10 má pečlivě navržený, plně diskrétní phono předzesilovač pro přenosky moving coil a moving magnet.

image Marantz 10 Series 03

Marantz SA-10: největší pokrok v digitálním audiu od vzniku CD
Myšlenka stojící u vzniku přehrávače Marantz SA-10 byla jednoduchá: postavit vůbec nejlepší přehrávač disků a DA převodník. To znamenalo jít ve všech oblastech až ke kořenům, samotným transportním mechanismem disků počínaje a způsobem zpracování digitálního signálu konče, stejně tak jako zajistit, aby celková konstrukce byla připravena na budoucnost přidáním asynchronního USB pro propojení s počítačem.

Tým Marantz se vyhnul způsobu obvyklému u přehrávačů tohoto druhu a pro reprodukci disků SACD, CD, DVD-R/RW a CD-R/RW nepoužil katalogovou DVD-ROM mechaniku, kterou bychom běžně našli v počítačích. Namísto toho na cestě k dokonalému zvuku postavili jejich vlastní pohon SACD-M3, který umí přehrávat nejen CD a SACD disky, ale také soubory s vysokým rozlišením vypálené na přepisovatelných discích CD a DVD.

Velvyslanec značky Marantz Ken Ishiwata vysvětluje, že od prvopočátků CD přehrávačů, byla transportní mechanika jednou ze silných stránek značky Marantz a v případě SACD je to stejné. Samozřejmě, dělat věci tímto způsobem je nákladné, ale pokud si přejeme něco mimořádného, musíme to tak udělat. A kromě toho, v současnosti ani moc SACD mechanik na trhu dostupných vlastně není. D-A konverze signálu jak z disků, tak i externích zdrojů signálu připojených k přehrávači digitálními vstupy včetně USB je stejně tak pečlivá, jako inovativní. Spíše než přizpůsobení konvenčním převodníkům konverzí hires souborů na nižší rozlišení, tak jak to dělají konkurenti, SA-10 transformuje vše do formátu DSD 256 způsobem, který Marantz nazývá Marantz Musical Mastering – Conversion.

image Marantz 10 Series 04

Dva dedikované zdroje hodinového signálu umožňují, aby všechny digitální signály byly transformovány do DSD 256, což je čtyřnásobek standardu SACD a to bez nutnosti konverze vzorkovacího kmitočtu. Aby měl posluchač možnost utvářet charakter zvuku, jsou k dispozici dva režimy nastavení digitálního filtru. Druhá polovina balíčku Marantz Musical Mastering, MMM-Stream, je to co připravuje signál DSDS 256 pro analogový výstup do zesilovače. Na základě této technologie, která jde zpět až na počátky kódování Bistream, je možné udělat převod mimořádně jednoduše.

Senior Electronics Engineer Rainer Finck pracuje na referenčních přehrávačích Marantz již dvě dekády a byl okolo projektu SA-10 v centru dění. Říká: protože jsem byl koncem osmdesátých let technikem ve Philipsu a pracoval na firemní technologii Bitstream, posledním byl převodník DAC-7, tak jsem se nyní mohl opřít o nabyté vědomosti a pro SA-10 postavit úplně nový převodník Bitstream.

Výstupem z procesu MMM-Conversion je ve skutečnosti již analogový signál tvořený tokem jednotlivých pulsů o velmi vysokém kmitočtu. Po celé tvrdé práci digitálních obvodů, tento stream nepotřebuje již nic jiného navíc, než jen velmi kvalitní filtr s dolní propustí, který dodává nejčistší analogový audio výstup. Přes všechnu zdánlivou složitost, je to vlastně velmi jednoduché a velmi elegantní řešení zpracování digitálního signálu, pro Marantz SA-10 jedinečné. Z tohoto důvodů tvrdíme, že je to první přehrávač bez DA převodníku, protože žádný nepotřebuje.

image Marantz 10 Series 05

Marantz PM-10: výkonná síla
Marantz začal jakožto výrobce zesilovačů v roce 1950 svým slavným předzesilovačem Audio Consolette a od té doby vyrobil mnoho ikonických výrobků, počínaje kombinací předzesilovače a koncového stupně Model 7/8 až po masivní elektronkové zesilovače Project T1 z devadesátých let. Bylo tedy příznačné, že nový zesilovač v řadě Reference PM-10 bude něco velmi speciálního.

Předzesilovač a pár koncových zesilovačů jsou efektivně umístěny v jednom šasi. Aby bylo dosaženo kontroly nad širokou škálou reprosoustav, používá PM-10 spínané koncové stupně s obrovským výkonem 200W při osmi ohmech, 400W při čtyřech ohmech a vysokoproudové napájecí zdroje, které dodají dynamiku i nejvypjatějším zvukových nahrávkám. Když je řeč o napájení, PM-10 má oddělené zdroje pro předzesilovač a každý z koncových stupňů. Tím se dosáhlo šetrného přenosu signálu napříč signálovými cestami předzesilovače a jeho činnost není ovlivněna požadavky vysoce výkonných koncových stupňů. Svůj samostatný zdroj má také mikroprocesorový regulátor hlasitosti a volič vstupů. Případné rušení z ovládací části se tedy nepřenese do aktivních cest audio signálu.

image Marantz 10 Series 06

Topologie je plně symetrická, od vstupů až po koncové zesilovače. Má dva páry symetrických vstupů a konvenční nesymetrické linkové vstupy (plus velmi kvalitní vstup phono). Než signál z těchto vstupů vstoupí do zesilovače, je také přeměněn na symetrický. Optimální čistota signálu a ochrana proti interferencím je tedy zajištěna. Předzesilovač používá slavné moduly Marantz HDAM, Hyper-Dynamic Amplifier Module, což jsou vlastně miniaturní zesilovače tvořené diskrétními součástkami. Na rozdíl od konkurence, která používá operační
předzesilovače ve formě integrovaných obvodů, je tím dosaženo nejlepší možné kvality.

Pro nejvyšší čistotu je PM-10 také navržen pro práci v režimu Pure, při jehož zapnutí se deaktivují veškeré nadbytečné obvody a signál prochází přes zesilovač nejčistší možnou cestou. Na zadním panelu také nalezneme vstup Direct Amp, který signál přivádí ze vstupu přímo do koncového zesilovače a s jeho pomocí je tedy možné PM-10 použít čistě jako výkonový zesilovač.

SA-10 a PM-10 jsou navrženy pod nejvyššími možnými standardy ve dvouvrstvém, mědí pokoveném šasi, které skvěle odolává elektrickým interferencím. Samotné skříně jsou tvořeny silnými, těžkými a nemagnetickými hliníkovými panely. Oba komponenty jsou posazeny na masivních celohliníkových nohách. Zvláštní jsou dokonce i reproduktorové terminály. Přestože i nejvěhlasnější rivalové je nakupují od třetích stran, má PM-10 vlastní nově vyvinuté terminály Marantz SPKT-100+, vyrobené z mědi nejvyšší čistoty.

image Marantz 10 Series 02

Premium 10: nová reference
Série Premium 10 sdružuje všechny doposud získané znalosti konstrukce, výzkumu a vývoje za uplynulých 70 let. Jde o přelomovou pečlivě sestavenou kombinaci zavedených postupů a inovativního myšlení, která přináší skvělý zvuk a nastavuje nový standard. Především proto, že Marantz zůstává mnoho let věrný myšlence shrnuté v jednoduchém prohlášení: Because music matters – protože na hudbě záleží.

(Zdroj: tisková zpráva Marantz, překlad BaSys CS, s.r.o.)

Multiroom od Onkya?

Multiroom v poslední době skutečně hýbe světem Hi-Fi, dostávají se k němu postupně i tradiční výrobci a ani značka Onkyo už brzy nebude výjimkou. Je sice pravda, že některé AV nebo stereo receivery Onkyo je už dnes možné propojit s některými výrobky Harman Kardon, ale ačkoliv obě dvě značky podporují technologii FireConnect, vzájemná kompatibilita je pořád poněkud nejistá a nelze ji zaručit. V Onkyu proto konečně vyvinuli vlastní koncept bezdrátového multiroom reproduktoru

onkyo ncp 302 1 970x647 c

Design modelu NCP-302 se ponese v současné době tak aktuálním retro stylu a bude podporovat buď právě FireConnect nebo zbrusu novou technologii DTS Play-Fi, kterou by měly podporovat už loňské modely Onkyo (díky FW aktualizacím). Jak to nakonec ale celé bude a jaké budou další parametry nového multiroomu, se nechme překvapit.

onkyo ncp 302 set

Fotografie jsou zatím jen renderovaný model, zda bude skutečný reproduktor vypadat stejně nebo výrobce design ještě poupraví se dozvíme někdy v létě tohoto roku, kdy by mělo být repro NCP-302 oficiálně představeno.

Hlasování magazínu Hi-Fi voice o produkt roku 2016

2016 01 02 PR produkt roku 2016 1Pokud už od listopadu marně napjatě čekáte, kdy na vás vyskočí upozornění na začátek populární ankety Hi-Fi voice, vězte, že jste se konečně dočkali. Hlasování bylo tentokrát spuštěno až v lednu a to kvůli mnoha prosincovým novinkám, které by byla opravdu škoda odsunout až na další rok.

V tomto ročníku jsme se jako partner ankety zapojili i my a přispěli cenou ve formě nejnovějšího a zároveň i nejmenšího streameru Advance Acoustic WTX-MicroStreamer v hodnotě 4 200 Kč. Takže kdo ví, třeba zrovna Vy budete na jaře stramovat z čeho Vás napadne :)

Pro své favority hlasujte na stránkách Hi-Fi voice až do půlnoci 20.3. 2017, průběh i výsledky ankety budeme nadále sledovat.