Kontakt

Provozovna

Rádi Vás v naší provozně (poslechovém studiu) přivítáme v uvedené otevírací době

Po 10:00 - 18:00
Út Instalace
St 10:00 - 18:00
Čt 10:00 - 18:00
Pa 10:00 - 18:00
So Po dohodě
Ne Zavřeno

Ve dnech státních státních svátků je poslechové studio uzavřeno.

Pokud nás však potřebujete navšívit v jiném čase, zavolejte a návštěvu si domluvte. Bude nám potěšením Vám vyhovět.

 

Kontaktní údaje:

HIFIpartner, s.r.o.
nám. Na Sádkách 704
Dolní Břežany - 252 41

+420 731663566 (p. Řeřábek)
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

 

Fakturační údaje:

HIFIpartner, s.r.o.
Bělehradská 15/55
Praha 4 - 140 00

IČ: 28373936
DIČ: CZ28373936

Další informace na stránkách eJUSTICE.CZ.

 
 
foto poslechového studia

O Mně

Narodil jsem se v roce 1977. Zhruba do roku 1988 jsme doma měli pouze černobílou TV a cívkový magnetofon s nahrávkami z let 1960-80. Vzděláním, když pominu základní školu, jsem středoškolsky vzdělaný strojař. K technice toho typu „ze které kape olej“ mne od malička vedl můj táta. Přes to jsem se po škole (jak už to tak bývá dílem náhody a okolností) na 15 let usadil v naší české veřejnoprávní televizi, kde jsem vystřídal mnoho technických profesí. Zde jsem se důkladně mohl seznámit s profesionální jak audio, tak i video technikou toho typu „kde místo oleje teče elektrický proud jako nízkofrekvenční i vysokofrekvenční signál“.

Ještě věkem na střední škole, avšak místem mimo ni, jsem se zhruba v roce 1994 seznámil (jak to tak bývá – dílem náhody) s typickým českým „hifistou“, tedy nadšencem do kvalitní audio elektroniky, která je nezbytná k co nejdokonalejšímu přednesu hudby včetně emocí. Tím, že jsme neustále polemizovali o tom, co je a co není nezbytně nutné pro kvalitní zvuk, ve mně rostla touha oprostit se od nekvalitního zvuku komprimované hudby z PC a tam připojenými plastovými reproduktorky a pokoušet se hledat kombinaci, která vyjádří mnou poslouchanou hudbu (záběr mám mnohdy až nečekaně široký, ale z hudby si pamatuji spíše pocity a emoce, které ve mně vyvolává než toho, kdo ji složil a nahrál). V té době jsem se snažil se o tyto pocity a emoce dělit na veřejných diskotékách. Jen pro dokreslení uvedu, že moje produkce se netočila jen okolo hudby elektronické a taneční. Jistý čas jsem měl i pravidelný pořad na jednom z prvních internetových rádií u nás.

Nakonec (jak již to tak bývá i dílem náhody) se stalo mým posláním a jsem přesvědčen, že po zbytek života, spolutvořit (ve spolupráci s Vámi, mými zákazníky) a následně Vám pak i prodávat sestavy audio a video techniky, které budou úměrně k investované částce těšit Vaše smysly, protože hudba, kterou máme všude okolo nás, si to určitě zaslouží.

Na závěr by se slušelo napsat, na čem poslouchám doma já. Protože mám rád i "kulisovou" hudbu a z toho důvodu poslouchám různá internetová rádia, mám doma NAS server Synology DS211+, který přijímá a primárně zpracovává internetové streamy, k němu mám připojenu jakostní externí zvukovou kartu FireStone Audio ILTW s čipem TE 8802 Tenor, za ní předzesilovač FireStone Audio Mass s elektronickou regulací s rozumným souběhem kanálů a za ním dva elektronkové monobloky DIY konstrukce s "devil" lampami z Migu - tedy 6S33S v jednočinném zapojení o ztrátovém výkonu 15W na kanál.

Na konci mého zvukového řetězce, těsně před mým sluchem, stojí hornové reprosoustavy opět DIY konstrukce. Jedná se o TQWT 120cm vysoké sloupové reprobedny, každá osazená ve výšce cca 90 cm nad zemí jedním širokopásmovým reproduktorem Fostex FE206E - reprobedny jsem si sám spočítal a jejich velikost vychází přesně z velikosti mého obýváku a vzdálenosti ideálního poslechového místa od středu reproduktorů. (Pro znalé uvedu, že jsem vycházel mimo jiné z definice, která uvádí, že optimální délka horny x 1,7 = poslechová vzdálenost).

Na reproduktorech nejsou připojeny žádné korekční obvody a pro co nejčistší signálovou cestu jsou reproduktory pomocí reprokabelu z jednoho kusu materiálu NORSTONE DHCR 100.2 spojeny přímo s výstupem zesilovače - v cestě nejsou žádné repro terminály, kde by se daly soustavy odpojit.

Zvuk tohoto mého audio řetězce není dokonalý, ale je jednoduše řečeno diametrálně odlišný od toho, který celý den poslouchám v našem poslechovém studiu, proto mi umožňuje přesně to, co má - relaxovat. Objektivně vzato zvukový projev je hodně o přesných a živých středech a jasných výškách. Basová složka je trochu potlačena, ale je to jen jako kdyby "ten s basou" stál o 2 metry dál. Prostě žádné dunění a přehnaný cinkot - ideál pro hudbu u níž doma relaxuju (folk, country, blues a jazz). Krásně čitelné jsou i mluvené dialogy, pokud večer sleduji s rodinkou nějaký film.

Michal ŘEŘÁBEK