Jak poslouchat v poslechovém studiu?

 

Poslechové studio - co to je? K čemu je to dobré? Slouží jen k prodeji audio techniky nebo si tam člověk může přinést vlastní nahrávky bez toho, aby si musel něco kupovat?

 

V případě našeho poslechového studia je možné obojí. Pokud si vybíráte nové auto, také si budete chtít vybraný model prohlédnou, osahat, posadit se do něj a trochu se projet. Ani oblečení si většina lidí nekupuje bez vyzkoušení – jsou jednoduše věci, které musí opravdu sedět. A protože reprodukce zvuku není výjimkou, je i naše poslechové studio místem, kde se můžete dopodrobna seznámit se svou vytipovanou audio technikou.

Pokud nemáte dostatek znalostí o problematice, nebo naopak a potřebujete konzultovat podrobnosti vašeho vysněného řešení, je Vám k dispozici náš plně kvalifikovaný odborník.

V našem poslechovém studiu prezentujeme sortiment techniky, který je sestaven z námi osobně ověřených značek a modelů tak, abychom dokázali každému posluchači ušít ozvučení přímo na míru. Nenabízíme nepřeberné množství produktů o nichž bychom ztráceli přehled nebo komplikovali orientaci návštěvníkům. Všechny komponenty, se kterými pracujeme, vybíráme kritickým poslechem a pečlivou analýzou, abychom nalezli nejlepší možné kombinace na trhu. Produkty průběžně ověřujeme a zkoušíme párovat s nejnovějšími komponenty, tudíž i starší, léty osvědčené sestavy jsou u nás podrobovány přísné zkoušce :-)

Poslechovka foto


V současné době má Hi-Fi partner k dispozici poslechová studia dvě. Jedno právě s naším dynamickým výběrem komponentů a pro účely běžného styku se zákazníky. To se nachází v přízemí bytového domu na dolnobřežanském centrálním náměstí, má vchod z ulice a pevně stanovenou otevírací dobu. Nedaleko od Dolních Břežan je naše druhé studio, kde prezentujeme unikátní high-end techniku, kterou nelze vystavit jinak než takto odděleně – studio se pyšní reprosoustavami VIVID GIYA G3 v kombinaci s komponenty nejvyšší řady značky Yamaha. I tato sestava může na první pohled působit nevyrovnaně, cena komponent Yamahy je poměrně nízká, my jsme ale po pečlivém zvažování tuto souhru vyhodnotili jako jednoduše dokonalou. Pokud byste si přáli navštívit i naše druhé studio, není nic jednodušího, než si u nás za tím účelem domluvit schůzku.

Předchozí domluvu nicméně doporučujeme v případě obou našich studií – technickému zázemí a poradenství se věnuje přímo majitel společnosti a jen s předem dohodnutým termínem můžete mít naprostou jistotu, že se Vám bude plně věnovat.

 


Poslechovka foto bok 01NA CO SE NÁS ČASTO PTÁTE:


Co když si nic kupovat nechci, ale rád bych si poslechl svou nahrávku na pořádné audio sestavě?

Nevadí, i toto je pochopitelně možné. V takovém případě je ale vždy lepší, dohodnout si konkrétní termín mimo otevírací dobu poslechového studia. Poplatek je obvykle 250 Kč / hodinu (včetně přítomnosti technika).


Je poslech placený? Uvažuji totiž, že bych si nějakou sestavu domů pořídil, ale zatím nevím jakou a jestli zrovna u Vás?

Pokud si přijdete poslechnout sestavu k nám do studia, poslech v takovém případě placený není. Jen je třeba uvážit, že obvyklý čas potřebný k poslechu při výběru ideální sestavy trvá cca 2 hodiny - počítejte, prosím, s tímto časem jako s mezním. V případě, že víte nebo tušíte, že budete potřebovat času více, nebojte se předem domluvit, rádi Vám vyjdeme vstříc.

A protože nejen audio sestava, ale také akustika Vašeho prostoru je zásadní, rádi Vám komponenty o nichž uvažujete zapůjčíme pro vyzkoušení u Vás, ve Vašem interiéru (proti záloze v plné výši aktuální prodejní ceny).

Pokud v takové situaci budete chtít asistenci technika, je jeho výjezd zpoplatněn částkou 250 Kč / hodinu + cestovné pro jízdu oběma směry (10 kč / Km – počítáno z Dolních Břežan). V takovém případě není třeba platit zálohu za zapůjčenou techniku.

Nemáme ve studiu všechny komponenty a reprosoustavy, které existují, náš sortiment jsme si však vybrali, abychom měli co možná nějvětší záběr, co se charakteru zvuku a designu týče. Rovněž životnost komponentů byla pro výběr sortimentu zásadní. Přijďte, přesvědčíte se, že víme - jak potěšit Vaše smysly.. :-)


Co si mám na takový poslech přinést?

Je určitě více než vhodné přinést si především nahrávky hudby, kterou budete poslouchat nejčastěji - není ale problém donést 10 a více CD s tím, že se pro tu správnou zkušební nahrávku rozhodnete až na místě.

Jsme schopni přehrát v podstatě cokoliv od těch nejběžnějších nosičů jako jsou CD, SACD, DVD a BD, přes gramofonové desky až po USB paměti (máme k dispozici i redukce na paměťové karty).

Flash disky musí být naformátovány na FAT16, či FAT32  a měly by mít kapacitu menší než 32GB.

Není problém přinést záznam ve formátech MP3, WMA, či FLAC. Některé naše přehrávače zvládají i i DSD z USB – pokud Vás ale zajímají podobné vychytávky, je vždy lepší se na nich dopředu domluvit :-)


Co bych měl předem vědět, abyste mi mohli co nejlépe pomoci vybrat tu pravou sestavu?

 

1. Budete ozvučovat jen jednu místnost nebo více ?

- Pokud více, bývá jedním z nejlepších řešení multi-room systém, zde ale budeme potřebovat vědět kolik přesně a jak velkých místností bude zahrnovat.

2. Dále je důležité znát všechny myslitelné zdroje hudby, pro které bude chtít sestavu používat – např. TV, CD - audio, BD - filmy, gramofon, PlayStation či jiná herní konzole, streamovaná hudba (ať již internetová rádia, nebo HD formáty z hudebních služeb jako jsou Tidal, Spotify, popř. i hudba z domácího hudebního serveru)...

3. Kde budou reprosoustavy stát? Jak daleko mohou být ode zdi a jak daleko zasahovat do prostoru? Budou ležet na polici, stát na zemi, budou připevněné ke stěně na konzolích? Nebo preferujete vestavné? Skutečně, i pár centimetrů prostoru může rozhodovat o tom, které reprosoustavy pro Vás budou ty pravé :-)

4. Je možné vést ke všem komponentům snadno kabely nebo bude lepší řešit sestavu bezdrátově?

5. Pokud je to možné, je nejlepším (a především lety osvědčeným) způsobem, jak vybrat ideální barvu komponent, přinést si s sebou jednu poličku nebo nějaký jiný menší, snadno odmontovatelný kousek nábytku :-) Pokud to možné není, drtivá většina výrobců má velmi dobře zpracované katalogy se vzorníky barev, které si pochopitelně můžete odnést domů, fyzické srovnání ale bohužel dokonale nenahradí.

 


Naše studio je v současné době obsluhováno v podstatě výhradně majitelem studia osobně. Ten je ale poměrně často v terénu, kde zajišťuje odbornou technickou podporu nebo instalace v interiérech – je proto vhodné se na poslech či konzultaci předem domluvit, abyste měli jistotu, že se bude věnovat jen a pouze Vám a že na Vás bude mít dostatek času. Můžete se pochopitelně zkusit zastavit i jen tak z ulice, ale těžko Vám v takovém případě zaručíme plnou pozornost našeho technika – dost možná se bude právě mnohem více věnovat někomu, kdo už si schůzku dohodl :-)

 


Poslech nebo konzultaci si domluvte zde:

Michal Řeřábek
+420 731663566
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.