Reference-uvod

Zákazníci jsou u nás vždy na prvním místě a jen díky Vaší zpětné vazbě se můžeme zlepšovat. Vaše názory nás zajímají (a jistě zajímají i ty, kteří teprve o koupi HIFI od nás uvažují)... a tak neváhejte a pošlete nám Váš názor na spoluprác s námi e-mailem info@hifipartner.cz . Případně nás můžete ohodnotit na webu firmy.cz

DHCR100.2 opět potěšil Vaše smysly

Tak jsem zase obdržel pochvalu za naše zboží. Opět to byl kabel DHCR 100.2 a opět se s tím musím pochlubit, že? :-)

Reprosoustavy jsou poloaktivní sloupovky Acoustic Research. Poloaktivní znamená, že mají vlastní zesilovač pro basáky. Výšky a středy jsou pasívní. Pán hledal přesnost ve zvuku a obrátil se na mne s žádostí o doporučení vhodného kabelu. Nemaje zkušeností s těmito repro, zkusil jsem mu doporučit zápůjčku reprokabelů z naší poslechovky a trochu mu popsal o co jde. Zákazník navrhl, abychom zápůjčku nerealizovali, abych mu poslal rovnou hotové kabely o délce 2x 1,5m Norstone DHCR 100.2. A světe div se podruhé - dostal jsem tuhle reakci:

Norstone k mým Acoustic Research padl pro přenos jak prdel na záchodové prkýnko. Výšky a středy daleko čistší a jasnější, bass si našel konzumnější cestu a perfektně se osekal. U jazzrocku parádně vše sedí jak má. Děkuji...

V odpovědi na mou žádost o povolení zveřejnění jeho reakce, jsem kromě souhlasu také dostal tip na zajímavou hudbu:

Sound of contact / Simon Collins (brácha Philla Collinse)

Repro kabely Norstone z metráže - nemají chybu

Tak jsem zase obdržel pochvalu za naše zboží. To by v tom byl čert, abych se s tím tady nepochlubil, že? :-)

 

Bi-wire zapojené kabely Eagle Cable transmission ofc 2x6,0 (což by měla být taková ta designová kombinace měděných a stříbřených drátků) jsem doporučil nahradit na basy Norstone CL600 a na výšky (tady pozor) Norstone DHCR 100.2 - reprokabelem z jednoho kusu. A světe div se - dostal jsem tuhle reakci:

Dobrý den,pane Řeřábek píšu po týdnu poslechu a nemohu se nabažit.Ty kabely doporučený od vás tak to se nedá popsat ale musí slyšet,nevěřil jsem co udělají s těma Klipschema F-30 měl jsem už opravdu obavu že ty bedny s Yamahou 700 si nebudou rozumět.Opravdu super.Moc a moc vám přeji hodně prodeje vašeho zboží a at se vám daří.

Na mou žádost o povolení zveřejnění této pozitivní reakce jsem dostal ještě tenhle dovětek:

Dobry večer,pane Řeřábek určitě to zveřejněte vždyt je to pravda že jeto senzace jak to hraje.

On holt kabel z jednoho kusu materiálu tedy velice tenký plíšek (drát) je na výšky a vyšší středy opravdu skvělý. Jediné mínus tohoto kabelu je, že se musí dodávat fixovaný do banánků, protože jinak se díky průřezu a materiálu velice snadno trhá a láme.

Instalace západ Čech

        Na této instalaci jsme k nejlepšímu AV receiveru značky Yamaha (umístěn hned za zdí - v druhé místnosti) dodávali ultimativní reprosoustavyVivid G3. Můžete posoudit, že i tito "ufouni" se do moderního interiéru mimořádně hodí. Zvuk ač "pouze" s AV receiverem prostě nemá chybu. Opravdu doporučuji - repro jsou velice nenáročné, ale opravdu velmi, velmi podařené.

        Podání prostoru (hloubka a šířka) jsou excelentní. Detaily se neztrácí ani při zahlcení "hutnými" nástroji - kostelní varhany, metalová hudba uprostřed sóla, ... Na vhodnost k Vašemu zesilovači a do Vašeho prostoru se přesto raději zeptejte :-) Receiver Yamaha je dobrý, ale kupř. pan Březina z HiFiVoice.com doporučuje třeba komponenty Musical Fidelity, či Soulution a podle mého názoru i třeba hybridní Vincent, nebo highendové komponenty od protinožců - Plinius by mohly být výborné.

Vividy

 

Instalace střed Prahy

        Na této instalaci soukromého klubu jsme instalovali Audio sestavu. V luxusní na zakázku vyrobené skříni jsou: universální přehrávač OPPO BDP-105EU (černý), ten v tomto případě slouží i jako předzesilovač. K němu jsou připojeny koncové monobloky FSA BigJoe IV (třída D) každý o výkonu 100W. Ty jsou zabudovány těsně za každou z reprosoustav (Wharfedale Jade 5 - provedení Burgundy Burr) v duté a instalačně přístupné prostoře pod podlahou skříně. Cca 40 cm dlouhé reprokabely jsou Supra Ply 3.4 S - stínění je svedeno na (-) pól zesilovače. 

        Ještě je zde přítomen SONOS Connect v zapojení pro obousměrný provoz - zajišťuje Oppu příjem internetových rádií a zároveň může zvuk z Oppa "dostat" do libovolné další místnosti, kde bude v budoucnu instalován nějaký z prvků systému SONOS. Předpokládáme, že půjde o kancelář a WC.

zhu 2

        (Repro Wharfedale Jade 5 v provedení Burgundy Burr budou pravděpodobně nahrazeny provedením s klavírovým lakem - černým. Výběr barvy a objednání repro u výrobce proběhlo cca 2 měsíce před dokončením nábytku..)

 

Instalace sever Čech

Syp121214

        Na této instalaci jsme dodávali  celou AV sestavu, tedy TV Philips, původní integrovaný zesilovač Marantz PM15S2 s repro Wharfedale Jade 7 nahradil nynější "dělenec" Vincent SA94 a SP994 s repro Aurum Cantus V10FCZ. Pokud jde o komponenty - je zde síťový přehrávač Marantz NA7004 a universální "kombajn" Marantz UD7007. O optimalizaci napájení se stará filtr IsoTek Solus, který vzhledem k ne příliš zahlcené síti docela stačí.

        Uprostřed si ještě můžete všimnout sluchátkového zesilovače FSA Fubar IV Plus s jejich vlastním napáječem, v jejich vlastním mini stojánku. Sluchátky jsou AUDEZEE LCD2 - na obrázku nejsou.

        Pokud jde o signálové kabely, jsou zde použity kabely Krautwire Guru S a reprokabely - na basy jsou použity opět kabely od pana Krauta (Clever) a na výšky je použit Vincent (Premium) - k tomuto zapojení dospěl zákazník poslechem.

        Třeba poznamenat, že tato sestava je mimořádně vhodná pro libovolný hudební žánr. Podání detailů a "drajv" v nahráce jsou výborné. Zvuk je sice velmi hutný a výšky díky páskovému měniči velice přesné, není to však rozhodně nic, co by bylo nějak na škodu - naopak reprosoustavy dávají hudebnímu obrazu přehlednost a naprosto výborně vykreslují všechny nástroje, včetně vokálů..